המרכז לשיקום כף יד וגף עליון

התמחותינו בשיקום הגף העליון ומיומנות בבחירת גישת ההתערבות הנכונה ביותר על מנת לענות על הצרכים האישיים של כל מטופל או מטופלת ובמטרה להחזירם לתפקוד עצמאי ומספק (איכות חיים) בזמן הקצר ביותר. 

שיקום גף עליון הוא תחום ייחודי בין מגוון מקצועות הבריאות המתמקד בהערכה וטיפול בפציעות אקוטיות ופתלוגיות שונות בפלג גוף עליון: צואר, חגורת כתפיים, זרוע, מרפק, אמה, שורש כף היד ואצבעות ומשלב תחומי ידע ברפואה, פיזיולוגיה, ביומכניקה ומדעי ההתנהגות. 

העוסקים במלאכה הם בוגרי החוג לרפוי בעיסוק או פיזיותרפיה אשר רכשו ניסיון קליני עשיר במהלך עבודתם במחלקות האורטופדיה וכירורגיית היד בבתי חולים ובמכוני קופות החולים, בשילוב עם לימודי המשך בתחומים הרלוונטים לשיקום הגף העליון (אנטומיה ופיזיולוגיה, קנזיולוגיה, ארגונומיה). 

ההתמחות שלנו כוללת, טיפול בפציעות טראומטיות, שיקום בעקבות מחלות מערכתיות או שחיקתיות הגורמות לכאב ולקושי והגבלה בתפקוד ובמומים מולדים. השיקום נעשה בשיתוף פעולה ובקשר הדוק עם הרופאים והצוות המורחב המעורב בתהליך. שתוף פעולה זה יוצר גשר ורצף בין הטיפול הרפואי לתהליך ההחלמה ומאפשר לאדם לתפקד באופן עצמאי בחיי היומיום. 

כמו כן, משקמי גף עליון, מומחים בניהול טיפולים מורכבים בעקבות תאונות דרכים או פציעות מלחמה המערבות  ניתוחים, קיבוע שברים, פציעות רקמה רכה  ופגיעות רב מערכתיות המשפיעים על התפקוד

נוכל להשתלב בטיפול שמרני, מניעתי, ארגונומי ופוסט אופרטיבי עבור קשת רחבה של אבחנות כגון שיחרור התעלה הקרפלית, קיבוע שברים, החלפת מרפקים וניתוחים מורכבים של שחזור (רקמה רכה) גפיים קטועות ושתלי עור. גם הסובלים ממצבים כרוניים וניוויניים ברקמה הגרמית והרכה  או מצבים ניורולוגים כגון אירוע מוחי יימצאו מענה, באמצעות למידה של אסטרטגיות הגנה, שימור ומניעת הידרדרות ושימוש באביזרי עזר.